Přeskočit navigaci

Podrobné informace o výrobku

Křepelka japonská - vše pro chov » Líhně pro křepelky
Líhně pro drůbež » Líhně
Líhně pro drůbež

Líheň pro kuřata MG 140 / 200 RURALE

Kód zboží: 0013

Líheň pro kuřata MG 140 / 200 RURALE
Zvětšit obrázek

Vaše cena: 22 490 Kč s DPH

Dodání (dnů): 1

Popis

Líheň MG 140 / 200 RURALE.

Líheň MG 140/200 RURALE je další z řady velmi technicky vyspělých inkubátorů MG, které jsou speciálně navrženy tak, aby mohly pracovat v týdenním cyklu. Současně s jednoduchým ovládáním dosahuje optimálního výkonu inkubace a líhnutí.

Inkubační částí líhně nazýváme výkyvné koše kde probíhá inkubace vajíčka – u slepic 1 – 19 den, posléze se musí vajíčka ručně přemístit do spodního kontejneru kde probíhá poslední fáze inkubace , tedy do líhně. Zde se již, 20 – 21 den vajíčka neotáčejí, ale je vhodné je pokropit vlažnou vodou. Tím se závěrečný proces líhnutí urychlí.

Automatické otáčení vajec v inkubátoru zajišťuje speciální mechanismus osazený flexibilními koši s kovovým drátěným lůžkem, které jsou navrženy tak, aby mohly pojmout vejce různých rozměrů. Jednotlivá plata s výkyvnými koši jsou lehce vyjímatelná, což usnadňuje chlazení vajec vodní drůbeže, které je třeba každý den na 1/2 – 1 hodinu vyjmout z líhně, nechat vychladnout a pokropit. K univerzálním košům lze přiobjednat specielní koše křepelky, čímž se ovšem změní kapacita počtu křepelčích vajíček na cca 84 ks v jednom koši, tedy celkově 336 v inkubátoru + 84 v líhni. Při opětovném zakládání je třeba dbát na to, aby trn společného táhla zapadl do drážky unašeče. Je to snadno proveditelné, protože náklon koše orientujeme podle ostatních podlaží. Vysokou kvalitu kromě špičkové elektroniky v digitálním provedení zajišťují také laminované materiály ze kterých je líheň postavena. Kromě snadného a kompletního čištění, vysoké pevnosti a odolnosti, především udržují stálou teplotu uvnitř přístroje, protože mají velmi dobré izolační vlastnosti.

Okénko ve dveřích zajišťuje výhled do prostoru inkubátoru. Horizontální ventilátor pro rovnoměrné rozložení tepla a speciální zařízení pro plynulou regulaci otáček zajišťuje intenzitu jemného větrání a odvod kysličníku uhličitého přes 4 ventilační otvory, z nichž 2 jsou opatřeny šíbrem pro regulaci. Digitální termostat vysoké kvality s desetinnou přesností umožňuje snadné nastavení kurzorovými tlačítky, na displeji se zobrazuje teplota ve °C. Odečet teploty je také možný prostřednictvím precizního rtuťového teploměru v desetinách °F s vyměnitelným úložištěm pro snadné čištění. Součástí je též mokrý teploměr k přesnému stanovení relativní vlhkosti. Další podrobnosti včetně tabulky teplot mokrého teploměru přepočítaných na procenta relativní vlhkosti při teplotě 100°F jsou uvedeny v českém návodu k použití. Řídící jednotka komunikuje s přídavným zvlhčovačem, který není součástí líhně. Pokud si tedy pořídíte mlhovač za příplatek cca 3000 Kč, lze udržovat vlhkost automaticky. Automatické doplňování vody pro udržení relativní vlhkosti během inkubace a líhnutí. Miska s plovákovým ventilem se vkládá pod spodní koš určený k líhnutí, voda je doplňována samospádem z libovolné nádrže, kterou si řeší každý chovatel sám. Ve spodní části líhně, těsně nad místem odparu je přirozeně nejvyšší vlhkost, cca o 20%vyšší než v inkubační části. Havarijní pojistka, možnost připojení záložního zdroje NZ 500 pro případ výpadku el. sítě. V další variaci All in dostanete tuto líheň v provedení 5ti patrový inkubátor + 5 líhňových šuplíků pro líhnutí cca 200 slepičích vajíček v jednom turnusu – na objednávku.

Technické parametry:

  1. Rozměry: 530 x 600 x 600 mm
  2. Váha: 33 kg
  3. Jmenovitý příkon: 200 W
  4. Napájení: 220 – 230 V, 50 Hz
  5. Kapacita vajíček v inkubátoru + v líhni: slepice 140+45, kačena 140+45, bažant 160+50, křepelka 600+125, krůta 120+45, husa 36+12

Další obrázky

větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek větší obrázek

Doporučte přátelům | | ↑Nahoru